Co je obsahem kurzu Fotografem v 10 krocích – tréninkový plán?

Hlavním smyslem tohoto unikátního kurzu je dát začínajícím a mírně pokročilým fotografům jasný “tréninkový plán”, jak se raketově posunout vpřed, a to nejen v ovládání foťáku, ale také v základních principech dalších dvou pilířů fotografování: tedy práci se světlem a kompozicí.

Zároveň jde o nejrychlejší možnou a přímou cestu k rychlému skoku vpřed – jde o vyzkoušený postup vycházejí z mých klasických kurzů fotografování, tedy lety vyzkoušenou chronologie kroků. Ty pomohou účastníkům nejen zvládnout fotoaparát, ale zkrátka pochopit, co je důležité a jak to začít okamžitě používat.

Nejprve prozkoumáme, co se děje uvnitř foťáku, abychom to poté mohli okamžitě využít v praxi a vyřešit časté problémy začínajících fotografů (například rozostřené nebo rozmazané fotky). Ukážeme si, jak můžeme doslova z minuty na minutu začít přímo ve svém bytě fotografovat dechberoucí portréty, a to i se zcela obyčejným foťákem. Stejně úderně si vyzkoušíme, jak je možné rozmazávat pozadí u fotek tak, aby snímek vynikl. Ukážeme si, že onen obávaný manuální režim je ve skutečnosti fantastický nástroj na rychlé pochopení principů fotografování. A na konci si na praktických příkladech ukážeme, jak foťák nastavit v různých situacích, od nočního města po pohyblivé scény.

Nejlepší přehled o tom, s čím si budeme hrát, dá kurzová stránka s jednotlivými kroky a ukázkovými díly zdarma.

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*