Kurz focení iPhonem: Nejlepší fotokouzla (4 h)

Váš status
Nepřihlášen/a
Cena
999 / 1399 Kč v balíčku
Začněte studovat!

Novinky a aktuality

Úvod a rychlé tipy pro lepší fotky

Speciální podrobné díly

Dotáhněte ovládání k dokonalosti

Podrobný průvodce magií kompozice

Aplikace, fígly, zajímavosti

Co je obsahem Kurzu focení iPhonem: Nejlepší fotokouzla?

Hlavní cíl je prostý: v několika hodinách videí plných tipů a triků studentům ukázat, jak iPhone využít na maximum. A naučit je klíčové postupy, které z mobilu udělají mocnou zbraň pro fotografování, která v některých situacích může směle konkurovat, ba překonat výkony “pořádných” digitálních foťáků. Cílem tedy je rychle a výrazně účastníky posunout vpřed v tom, co jsou schopni ze svých iPhonů vytáhnout.

Kdo je lektor Jan Rybář?

Honza Rybář je známý novinář a fotograf, mimo jiné vítěz hlavní ceny v soutěži Czech Press Photo, šéfredaktor webu Fotoguru.cz a autor několika knih. Ve svých kurzech, které pořádá nepřetržitě od roku 2011, v poslední době boří bariéry mezi tradičním a "mobilním" focením a říká, že podstata je stejná - a že u mobilů je prostě hrozná škoda jen tak cvakat.

Má tento online kurz i verzi "naživo"?

Ano, již mnoho let běží kurz Fotokouzla s iPhonem, nově též Fotokouzla s mobilem (pro Android), lektorem je též Honza Rybář. Viz kurzové stránky Amaze.cz.

Je kurz hodně zaměřený na aplikace?

Ne, není. Samozřejmě, různé technické fígly jsou hodně zásadní, ale kurz je zaměřený především na využití defaultních funkcí iPhonu a také klasických fotografických postupů, tedy práci se světlem, kompozicí atp. V budoucnu však plánujeme kurzy rozšířit právě o ještě podrobnější přehledy šikovných aplikací, ty však nejsou pro rychlý skok vpřed tak zásadní. Přesto dodejme, že je dobré (byť ne zcela nutné) si koupit aplikaci ProCamera, případně její rozšíření VividHDR (dohromady cca 350 Kč).

Pro jaké iPhony je kurz určený?

Pro jakékoliv - kurz vzniká postupně na různých modelech, v poslední době na iPhonu 15 Pro. Je pravda, že ne všechny funkce z novějších typů se dají využít na starších modelech, ale pokud tento limit existuje, podrobnosti je možné najít v popisu  jednotlivých lekcí, případně je vše rozebráno přímo ve videu. Ale vždy platí, že na technických parametrech záleží méně, než se zdá.

Obsah Kurzu

Novinky a aktuality
Úvod a rychlé tipy pro lepší fotky
Speciální podrobné díly
Dotáhněte ovládání k dokonalosti
Podrobný průvodce magií kompozice
Aplikace, fígly, zajímavosti

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*